Saranta Saranta
Bizi İnstagram'da Takip Edin
Sarantasarantafarmhouse SarantaEN

Chateau Murou şarapları, Trakya’nın verimli topraklarında Kırklareli Karakoç’taki arazimiz üzerinde gerçekleşen bir hayalin hikâyesidir. Tarih boyu kültürel miras ve bağcılık açısından önemli bir bölge olan ve daha önce; “Lozengrad (bağ şehri) olarak anılan Kırklareli, tarih sayfalarında uçsuz bucaksız bağları ile bilinmektedir. Bu değerli topraklarda ilk ekimimizi 2003 yılında gerçekleştirdik. Damaklarda iz bırakacak kusursuz rekolteyi alabilmek adına 8 sene boyunca yapılan iyileştirmeler ardından ilk şişelememizi 2011 yılında gerçekleştirdik.

Biyoteknik mücadele ve organik bağcılık yöntemleri ile doğaya ve çevreye tamamen uyum, saygı ve sürdürülebilirlik içerisinde, Türkiye’deki ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Trakya teruarında yetiştirilmiş üzümlerden ilk Öküzgözü’nü, monosepaj olarak üretilen ilk Semillon’u bu topraklardan elde etmeyi başardık. Cinsault üzümünü ise yine bu topraklar ile buluşturarak yapılan ilk Rose’mizi sizlere sunma fırsatını yakaladık.

Şarap üretimi temalı konaklama hizmetleri sunan bir tesisiz. Konuklarımızın rahat ve keyifli bir konaklama deneyimi yaşamasını hedeflerken, aynı zamanda spa, hamam, sauna, masaj ve buhar odası gibi birçok hizmet de sunmaktayız. Tesisimiz, İstanbul, Edirne, Tekirdağ gibi büyük şehirlere yakın ve havalimanına ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Yoğunluğumuz hafta sonları olduğu kadar hafta içleri de devam etmektedir. 200 dönüm özel arazimiz, üzüm bağları ile çevrili konaklama alanlarına sahiptir. Konaklamanın yanı sıra tesisimizde, konuklarımızın doğanın tadını çıkarabilecekleri birçok aktivite de mevcuttur. Misafirlerimize sunduğumuz kaliteli hizmetler ile unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

Saranta